Lekcja z mistrzem olimpijskim

20 września 2018 r. gościliśmy na hali sportowej w Radomyślu nad Sanem światową mistrzynię w rzucie młotem Anitę Włodarczyk.

4 października w bieżącym roku na „Orliku” w Chwałowicach uczniowie z klas VI, VII i VIII brali udział w niecodziennej lekcji wychowania fizycznego pod kierunkiem mistrza sportu – złotego medalisty olimpijskiego w Tokio w chodzie na 50 km – Dawida Tomali.

Mistrz olimpijski Dawid Tomala przyjechał do Chwałowic na zaproszenie wójta gminy Radomyśl nad Sanem p. Jana Pyrkosza.

Na „Orliku” zgromadzili się uczniowie z Antoniowa, Woli Rzeczyckiej, Rzeczycy Długiej i Chwałowic.

Na początku spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań Dawidowi.

Zajęcia rozpoczęły się rozgrzewką, a następnie uczniowie wykonywały ćwiczenia pod okiem mistrza, który nawiązał doskonały kontakt z uczniami. Na tej lekcji było dużo dobrej zabawy, ale przede wszystkim zdrowej rywalizacji. Był też czas na wspólne zdjęcia i autografy.

Po zakończonych zmaganiach sportowych na uczniów czekała kiełbaska z grilla.

Dziękujemy mistrzowi Dawidowi Tomali za przyjazd do naszej gminy a wójtowi za zaproszenie wspaniałego sportowca i zorganizowanie transportu.

Zachęcam wszystkich uczniów do udziału w każdego rodzaju zajęciach sportowych.

Informacja o wycieczce Zakopane – Oświęcim

W dniach 9 – 11 czerwca 2021 r. uczniowie klasy VI, VII i VIII uczestniczyli w wycieczce Zakopane – Oświęcim. Pierwsze dwa dni uczniowie uprawiali turystykę w Tatrach zaś w trzecim dniu zwiedzali Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny KL Auschwitz – Birkenau.

Pierwszy dzień: przejazd autokarem z Antoniowa do Zakopanego, spotkanie z przewodnikiem pod Wielką Krokwią, przejście pod Reglami i Doliną Stroążyską, przejście przez Zakopane do kolejki na Gubałówkę, wyjazd kolejką na Gubałówkę, przejście na Butorowy szczyt i zjazd kolejką krzesełkową, przejazd autokarem do Kościeliska, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Drugi dzień: przejazd autokarem do Zakopanego, spotkanie z przewodnikiem w Kuźnicach, przejście szlakiem na Kasprowy Wierch, zjazd kolejką do Kuźnic, przejazd autokarem do Kościeliska, obiad, przejazd autokarem do Chochołowa, wypoczynek w Chochołowskich Termach, przejazd autokarem do Kościeliska, grill.

Trzeci dzień: przejazd autokarem do Oświęcimia, spotkanie z przewodnikiem przy KL Auschwitz – Birkenau, zwiedzanie obozu Auschwitz, przejazd autokarem do Brzezinki, zwiedzanie podobozu Birkenau, przejazd autokarem z Oświęcimia do Antoniowa.

Wycieczki turystyczno – krajoznawcze w dwóch pierwszych dniach – wspaniałe. Krajobrazy przepiękne. Piękna jest Nasza Ojczyzna.

Wrażenia po zwiedzaniu Obozu zagłady Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu budzą potworne przerażenie z ogromu okrucieństw jakie zgotowały nam faszystowskie Niemcy.

Przejazd autokarem bez niespodzianek – tylko korek na autostradzie. Autokar i kierowca – super .

Podziękowania kieruję do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomyślu nad Sanem, p. dyrektora Tadeusza Stopyry, p. Anny Laskowskiej, p. Małgorzaty Stopyry, do właścicielki Willi Izydor w Kościelisku, do przewodników, do p. Sylwestra Grędy a przede wszystkim do uczniów.