Nasza uczennica wyróżniona w województwie

Miło nam poinformować, że nasza uczennica, Maria Stefanowska z klasy piątej, została laureatką wojewódzkiego konkursu literackiego „Bajką do mnie mów”.

Zadanie konkursowe polegało na napisaniu wraz z rodzicem  krótkiej bajki oraz wykonanie do niej ilustracji. „Bajka o niezwykłej Marysi” napisana przez Marysię, znalazła się w gronie najwyżej ocenionych prac konkursu i została opublikowana w pokonkursowej książce „Bajką do mnie mów” jako jedna z dziesięciu najciekawszych bajek.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowali również – Aleksandra Dudzińska oraz Marcel Janowski – uczniowie klasy piątej. Ich prace także zostały nagrodzone, co cieszy nas jeszcze bardziej. Całej trójce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorem konkursu była Fundacja PRO-FIL oraz Stowarzyszenie Inspiracji i Rozwoju PERSPEKTYWA.

Mikołajki

Mikołajki to niezwykle szczęśliwy czas dla każdego człowieka, czas wyczekiwany zarówno przez dzieci jak i dorosłych. W tym właśnie dniu dostajemy prezenty i obdarowujemy nimi innych. Powinniśmy pokazać, że nie zależy nam tylko na braniu ale przede wszystkim na obdarowywaniu innych ludzi.  6 grudnia w naszej szkole pojawił się długo wyczekiwany gość- Mikołaj.  Każdy uczeń otrzymał prezent od św. Mikołaja, ale wcześniej musiał wykonać zadanie.  Niektóre klasy zaskoczyły świętego Mikołaja śpiewając piosenkę lub recytując wierszyk o tematyce świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia oprócz czerwonego, mikołajkowego akcentu na twarzach całej naszej szkolnej rodziny gościł uśmiech. Praca świętego Mikołaja jest bardzo przyjemna ale również bardzo męcząca, a pomoc Mikołajowi zaoferowały śnieżynki, które pakowały, podawały i rozdawały prezenty. Gdy wszystkie dzieci w szkole zostały obdarowane prezentami, Mikołaj wraz z śnieżynkami udał się tradycyjnie do Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomyślu nad Sanem, gdzie obdarował wszystkich uczestników ŚDS. Dla podopiecznych ŚDS Mikołaj również przygotował zadania, z którymi świetnie sobie  poradzili i w nagrodę  otrzymali prezent. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi i mogli poczuć mikołajkową atmosferę. Święty Mikołaj udał się w dalszą podróż bo jak mówił ‘’grzecznych dzieci na świecie jest naprawdę wiele’’.

tekst i zdjęcia SU